22.03.2019 | Svátek má Leona | Zítra Ivona

Seznam knih

EREBOS získal na veletrhu v Německu prestižní cenu!

Seznam knih | čtenářský deník – autoři, knihy, literární díla, …

20.10.2011 Publikoval(a)  
Kategorie Fragment

Na knižním veletrhu ve Frankfurtu se 14. října udělovaly ceny za literaturu pro děti a mládež. Mezi oceněnými tituly se ocitl titul „EREBOS – Hra, která zabíjí!“, kterému byla přidělena literární cena na základě rozhodnutí poroty složené z mladých čtenářů!

Deutscher Jugendliteraturpreis für „Erebos“Jediná státní cena za literaturu je v Německu udělována každoročně od roku 1956 výjimečným knihám pro děti a mládež. V letošním ročníku získal cenu poroty složené z mladých čtenářů titul „EREBOS – hra, která zabíjí!“, kterou Nakladatelství Fragment uvedlo na knižní trh počátkem října.

Svoje rozhodnutí udělit cenu právě tomuto titulu okomentovala porota takto: „Hlavní protagonista Nick zbožňuje počítačové hry. Na jeho škole je momentálně nejoblíbenější hrou Erebos.

Erebos ale není pouze hra. Erebos přikazuje mladým lidem plnit úkoly v reálném světě a sledovat jeden druhého. Erebos má jeden cíl: zabít.

Čtenář doprovází Nicka světem Erebosu a sám zažívá, jak snadno může hra s lidmi manipulovat a měnit je od základu. Kolem Erebosu existuje mnoho tajností, které čtenáři přislibují napětí až do poslední stránky. Čtenář fascinovaně sleduje rozvoj hlavního protagonisty a řeší s ním, kdo se skrývá za kterou postavou a jak velký smysl mají jeho úkoly.

Erebos zaujme geniálním a na detaily velmi bohatým zpracováním a stejně tak aktuálním tématem. Vliv médií na mládež staví čtenáře v neposlední řadě před otázku, jak daleko by ve hře zašel on sám.“

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *