07.12.2022 | Svátek má Ambrož | Zítra Květoslava

Seznam knih

Holka na hlídání – Wilsonová Jacqueline

Seznam knih | čtenářský deník – autoři, knihy, literární díla, …

02.03.2017 Publikoval(a)  
Kategorie Wilsonová Jacqueline

Knížka popisuje život jedné paní na hlídání, která má dvě dcery. Jedna ta starší se jmenuje Sadie a je ji 9-let, druhá se jemnuje Sara a jsou jí pouhé dva roky.
Sadie začíná týden zimních prázdnin a přes prázdniny postali domácí úkol, aby psali deník o jejich zážitcích přes prázdniny. V úterz Sadina máma onemocní, má chřipku, ale neví co má dělat protože musí hlídat děti a její maminka jí také nemůže pomoci, protože je sama nemocná. Ostatní maminky také nemohou zůstat doma a tak se domluví, že si děti budou brát do práce i se Sadie, aby jim pomohla hlídat v práci.
Ve středu jde s Gamminou mámou do práce, která je policistka. Její nadřízený je chvíli naštvaný, ale stačí sladký dětský úsměv a hned změkne a dovolí aby tam celý den zůstali. Děti se na policejní stanici zabaví a jsou velmi hodné, i Sadie se velmi příjemně zabavila.
Ve čtvrtek jeli s Vincentovou mámou a jeho tátou do kanceláří. Vincenova miminka se pohádala s jeho tatínkem a tak mu nechala děti až do odpoledne na krku. Vzal je s sebou do kanceláře kde mu z ní udělali hřiště. Odpoledne si pro ně přišla Vincenova máma a odvedla je na hřiště, a každý který začal plakat tak dostal hned zmrzlinu.
Další den v páted Sadiné mámě bylo už trošku lépe, ale stejně ještě zůstala v posteli. Tak šli s Clieovou mámou do obchodu s čokoládou, který jí patřil. Děti jak vkročily do obchodu rozběhly se k bonbonům a začali jíst. Clieova máma byla velmi zoufalá, ale po chvilce přišla Clieova babička, která všechny vzala ven. Sadie dostala Od Clieové mámy čokoládové srdce s nápisem DĚKUJI TI SADIE, Sadie se do něj hned pustila.
V sobotu byla její máma už jako rybička a ak vzala Sáru a Sadie do akvaparku kde byli celý den a užívali si. V neděli začalo být Sadie špatně, bolela jí hlava a škrábalo v krku. Sadie dostala chřipku od její mámy, je smutná, protože neodevzdá svůj domácí úkol, který měli přes prázdniny, ale je také ráda, že si prodlouží prázdniny.

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *