21.04.2019 | Svátek má Alexandra | Zítra Evžénie

Seznam knih

Kniha líných radostí

Seznam knih | čtenářský deník – autoři, knihy, literární díla, …

04.12.2012 Publikoval(a)  
Kategorie Jota

Kniha líných radostí je skvělý regenerační prostředek pro všechny unavené, stresované a obtížemi moderního života vyčerpané čtenáře.
 
Dan Kieran a Tom Hodgkinson, dnes již zavedený britský spisovatel, kterého čeští čtenáři dobře znají prostřednictvím knih Líný rodič, Jak být líný, Jak být volný a Staré dobré časy (všechny vyšly v Nakladatelství JOTA), připravili skromně působící, ale mimořádně příjemnou a čtivou knížku úvah, postřehů a rad, jak si co nejlépe užít život. Spolu s dalšími jedenácti autory z okruhu Hodgkinsonova časopisu Idler nabízí nový, neotřelý pohled na lenošení, jež se v jejich podání stává cestou ke skutečně hlubokým prožitkům a jedinečným způsobem uvažování o světě. Pomocí krátkých, vtipných a současně hloubavých glos oslavují obecně opomíjené činnosti a věci, které moderní společnost vytlačila na samotný okraj našeho vědomí. Vysvětlují, jak si užít posezení na lavičce, bloumání, koukání, lelkování, házení žabek, snění, odpoledního šlofíka nebo vycházku s dětmi. Nemoralizují ani nepoučují. Nabízejí svůj pohled na skutečně důležité hodnoty, bez nichž se z života stává otupující všednodennost.

Kniha líných radostí je výzvou k aktivnímu životu, jehož hlavním smyslem je hledání radosti a štěstí.

Neokázalý návod, jak se dobrat „skutečného“ štěstí.

***
Dan Kieran   
Dan Kieran (*1975) je zástupce šéfredaktora časopisu Idler (Lenoch), jehož zakladatelem a šéfredaktorem je Tom Hodgkinson. Dan rovněž píše a jako jeden ze spoluzakladatelů se angažuje ve vydavatelské platformě Unbound financované z dobrovolných příspěvků. Spolupracoval na řadě knih a pravidelně přispívá do Observeru, Sunday Times, Daily Telegraphu, Timesů a Guardianu. V roce 2008 se podílel na půlhodinovém programu pro stanici BBC Radio 4 s názvem Tři muži v mlékárenské dodávce (Three Men In A Float).
 
Tom Hodgkinson
Tom Hodgkinson (*1968) je britský spisovatel, šéfredaktor časopisu Idler (Lenoch) a autor knih Líný rodič, Jak být líný, Jak být volný a Staré dobré časy (česky Nakladatelství JOTA), v nichž čtenáře seznamuje se svou životní filozofií založenou na hlubokém prožitku z lenošení, které povyšuje na „aktivní nicnedělání“. Přispívá do Sunday Telegraphu, Guardianu a Sunday Times a velmi oblíbené jsou jeho rodičovské sloupky v deníku Daily Telegraph. V současnosti žije s rodinou na farmě v hrabství Devon na jihozápadě Anglie. Pravidelně navštěvuje Českou republiku.
 
Knihu můžete zakoupit zde
 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *