15.08.2018 | Svátek má Hana | Zítra Jáchym

Seznam knih

Líný cestovatel

Seznam knih | čtenářský deník – autoři, knihy, literární díla, …

22.11.2013 Publikoval(a)  
Kategorie Jota

liny cestovatelLíný cestovatel cestuje zásadně pomalu.
Kieranova oslava líného cestování je skvělým podnětem k zamyšlení, proč a jak cestujeme. Nutí nás přehodnotit zažité vnímání světa i našeho vlastního domova. Nabízí návod, jak si cestování lépe a hodnotněji užít ‒ jak z něj mít co největší prospěch. Líný cestovatel je kniha, díky níž vaše cestování získá nový rozměr.

***

Dan Kieran (*1975) působil v letech 2000–2010 jako zástupce šéfredaktora časopisu Idler (Lenoch), ale následně se zaměřil především na psaní knih a článků věnovaných pomalému cestování, které vycházely zejména v novinách The Times, Guardian, The Daily Telegraph a Observer. Záhy si získal pověst jediného píšícího cestovatele, jenž nikam nespěchá. Dan Kieran dává přednost rozvážnému tempu a takovým dopravním prostředkům, které mu umožňují hlubší porozumění problémům a klíčovým tématům navštěvovaných míst.

Je autorem a spoluautorem deseti knih, mimo jiné mimořádně úspěšných zábavně pojatých příruček Mizerná města (Crap Towns), Mizerná místa k dovolené (Crap Holidays) a Jak jsem bojoval se zákonem (I Fought the Law). V roce 2008 se podílel na programu pro stanici BBC Radio 4 s názvemTři muži v mlékárenské dodávce (Three Men In A Float). Dan se rovněž jako jeden ze spoluzakladatelů angažuje ve vydavatelské platformě Unboundfinancované z dobrovolných příspěvků. Čeští čtenáři znají Dana Kierana jako spoluautora Knihy líných radostí (s Tomem Hodgkinsonem), která loni vyšla v Nakladatelství JOTA.

Koupit zde: http://www.jota.cz/beletrie/liny-cestovatel/

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *