06.08.2021 | Svátek má Oldřiška | Zítra Lada

Seznam knih

Na rozhraní života – Woodová Barbara

Seznam knih | čtenářský deník – autoři, knihy, literární díla, …

05.04.2015 Publikoval(a)  
Kategorie Woodová Barbara

Autorka se v této románové fresce zabývá dramatickými osudy tří žen, jež se v roce 1968 setkaly v prvním ročníku kalifornské Castillo Medical College. Každou vedly k volbě studovat medicínu jiné osobní motivy: energická, houževnatá Ruth chce dokázat své schopnosti otci – lékaři, který ji od dětství stáží podceňováním; plachá Mickey, trpící kožní vadou na obličeji, chce pomáhat lidem postiženým jako ona; krásná míšenka Sondra, která nepoznala své pravé rodiče, touží léčit nemocné ve vlasti svých prapředků, v Africe.

Léta náročného studia, stáží, praxí, atestací a specializací, léta úsilí a osobních odříkání jsou korunována úspěchem. Sondra se výtečně osvědčí v misijní nemocnici v Keni. Tam se provdá za lékaře, avšak ten za 8 let uhoří v letadle.
Ruth je vyhledávanou gynekoložkou v Seattlu, ale její manžel ji podvádí.
Mickey, působící zprvu na Havaji, pak v Kalifornii, vyniká v oboru plastické chirurgie. Ale ani ona není šťastná, neboť se marně snaží mít dítě.

A tak si všechny tři po čtrnácti letech zajedou do Castilla, kde se po skončení studia rozešly, rekapitulují minulost a zvažují, jak žít a pracovat dál, aby plně dostály svému poslání – lékařskému i lidskému.

 

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *