21.08.2018 | Svátek má Johana | Zítra Bohuslav

Seznam knih

Narkopolis

Seznam knih | čtenářský deník – autoři, knihy, literární díla, …

07.10.2013 Publikoval(a)  
Kategorie Jota

narkopolisNarkopolis převrací literární tradici, pro kterou je indický román oslavován, vzhůru nohama.

Kniha, jejíž děj začíná v zákoutí opiového doupěte a přilehlém bordelu, představuje řadu nezapomenutelných postav v průběhu tří desetiletí. Je to Dimple, hidžra (žena/eunuch) vyrábějící dýmky; Rúmí, ženatý vysoký úředník, jehož závislostí je násilí; Newton Xavier, opěvovaný malíř, který sice odmítá nekritickou chválu, ale současně po ní touží; pan Li, čínský uprchlík a obchodník; a konečně různorodá směsice básníků, prostitutek, pasáků a gangsterů. Narkopolis, román napsaný poetickou a dojemnou prózou, je zářivý debut, fascinující portrét jedné krásné, leč prokleté generace.

Román od vydavatele výboru poezie anglicky píšících indických básníků The Bloodaxe Books of Contemporary Indian Poets (Současní indičtí básníci ve výboru nakladatelství Bloodaxe Books).

Džít Tháil se narodil v roce 1959 v Kérale v Indii. Vyrůstal v Hongkongu, New Yorku a Bombaji, kde jeho otec pracoval jako editor a spisovatel. K jeho čtyřem básnickým sbírkám patří These Errors Are Correct (Tyhle chyby jsou správné) a English (Angličtina), je rovněž vydavatelem výboru poezie anglicky píšících indických básníků The Bloodaxe Books of Contemporary Indian Poets (přibližný překlad: Současní indičtí básníci ve výboru nakladatelství Bloodaxe Books). Jako hudebník a písničkář je polovinou současného hudebního dua Šrídharová–Tháil. Jeho první román Narkopolis byl přeložen do pěti jazyků. Žije v Dillí.

Koupit zde: http://www.jota.cz/beletrie/narkopolis/

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *