21.04.2019 | Svátek má Alexandra | Zítra Evžénie

Seznam knih

Natáčení druhého dílu Hunger Games zahájeno!

Seznam knih | čtenářský deník – autoři, knihy, literární díla, …

21.09.2012 Publikoval(a)  
Kategorie Fragment

Všem fanouškům knižní trilogie Hunger Games přinášíme skvělou zprávu ‒ 10. září padla první klapka a odstartovalo natáčení druhého dílu. Po uvedení filmového zpracování prvního dílu Hunger Games (vyšlo v Nakladatelství Fragment pod názvem Aréna smrti) se celá trilogie stala doslova světovým hitem. Nyní přislíbili filmoví tvůrci premiéru filmového zpracování druhého dílu Catching Fire (v českém překladu vyšlo jako Vražedná pomsta) na říjen 2013!

Pokračování osudu šestnáctileté Katniss, která se jako první člověk dokázala vzepřít mocným představitelům vládnoucího kraje, vyšlo v českém překladu pod názvem Vražedná pomsta. Kniha nás znovu zavádí do postapokalyptické budoucnosti, na americký kontinent, kde bylo vytvořeno dvanáct krajů. Ty jsou v područí třináctého kraje – hlavního města Panem. Všichni jsou nuceni žít podle přísných pravidel a poslouchat rozkazy. Kdo se vzepře, toho čeká trest.

O přípravě druhého dílu informovali filmoví tvůrci již při uvedení prvního filmu Hunger Games do kin (premiéra se v ČR uskutečnila 22. března 2012). Natáčení pokračování bylo zahájeno 10. září v okolí Atlanty, poté se štáb přesune na Havaj, kde bude v džungli točit zbývající scény. Do prosince by měl být natočen veškerý materiál. Režie se tentokrát ujal Francis Lawrence, na scénáři opět spolupracovala autorka knižní předlohy Suzanne Collinsová. Obsazení hlavních rolí zůstalo zachováno.

Čekání na filmovou premiéru si můžete zkrátit čtením knižního bestselleru – trilogie Hunger Games. Více informací o sérii naleznete na www.hunger-games.cz!

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *