22.03.2019 | Svátek má Leona | Zítra Ivona

Seznam knih

Oheň

Seznam knih | čtenářský deník – autoři, knihy, literární díla, …

17.07.2013 Publikoval(a)  
Kategorie Jota

ohenPříběhy Septimuse Heapa * kniha sedmá

Zlo se zdá být neporazitelné…

V sedmém pokračování příběhů mladého čaroděje Septimuse Heapa, které je velkolepým završením celé série, budeme opět sledovat spletité osudy oblíbených hrdinů. Spolu s nimi se dostaneme na známá místa z předchozích dílů i do koutů zcela nečekaných. Ani v tomto díle rozhodně není nouze o napětí, dramatické situace a osobitý humor.

Královský rod čelí hrozbě dvou temných čarodějů, kteří se osvobodili z pradávného prokletí a přísahají pomstu královně a celému jejímu rodu. Jenně, kterou brzy čeká korunovace, hrozí smrt, a celou zemi může znovu zachvátit temná doména. Zlé čaroděje lze porazit jediným způsobem: zničením prstenu, do kterého byli zakleti. Ale k tomu je zapotřebí znovu zažehnout oheň alchymistů, dávno ztracený po katastrofálním požáru.

Septimus, princezna Jenna, vrchní písař Broučín i čarodějka Marcia hledají pomoc na všech stranách, aby odvrátili pohromu a zkázu celé země. Snadné to mít rozhodně nebudou, ale věřme, že i tentokrát zvítězí dobro nad zlem.

Angie Sageová se narodila v Londýně a vyrůstala v malebném kraji Thames Valley a v Kentu. Ke knihám měla vždycky blízko, neboť její otec byl nakladatelem a často jí nosil domů nepotištěné knihy, do kterých si už jako malá kreslila obrázky a psala své příběhy. Láska ke knihám ji neopustila a po studiu medicíny začala navštěvovat výtvarnou školu v Leicestru, kde vystudovala grafický design a ilustraci. Po škole začala ilustrovat knihy pro malé čtenáře a posléze i psát.

Jejím prvním románem byl Magyk ze série příběhů Septimuse Heapa. Příběhy chlapce, který hledá svou rodinu a identitu, se odehrávají v možná pohádkovém, možná velmi skutečném světě, kde kouzla a čáry tvoří nedílnou součást života jeho obyvatel. Postavy a bytosti z tohoto světa jsou vykresleny s mimořádnou představivostí a fantazií, a přitom působí velmi reálně, ať už jsou to moudří čarodějové a vědmy, roztržití duchové i nenávistní zloduchové, mluvící krysy a neposlušní draci, nebo jen obyčejní obyvatelé hradu a pitoreskního městečka Rumpelice, prožívající své velké i malé příběhy, lásky a problémy.

Příběhy Septimuse Heapa byly přeloženy do 28 jazyků a setkaly se s nadšenou odezvou — první díl, Magyk, se stal v roce 2005 nejprodávanější knihou podle žebříčku The New York Times.

Kromě této pohádkové fantasy píše Angie Sageová knížky o Aramintě Spookie, holčičce, která má ráda všecko kolem strašidel.

V současné době žije Angie Sageová v Cornwallu, který je pro ni velkou inspirací při líčení prostředí kouzelného světa Magyku.

Koupit zde: http://www.jota.cz/pro-deti-a-mladez/ohen/

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *