21.04.2019 | Svátek má Alexandra | Zítra Evžénie

Seznam knih

POZVÁNKA NA AUTOGRAMIÁDU ZDEŇKA MAHLERA

Seznam knih | čtenářský deník – autoři, knihy, literární díla, …

18.09.2012 Publikoval(a)  
Kategorie Jota

Nakladatelství JOTA si Vás dovoluje u příležitosti nově vypraveného vydání klasického cestopisu INDICKÝ HLAVOLAM pozvat na autogramiádu významného českého spisovatele, scenáristy, publicisty a muzikologa, pana ZDEŇKA MAHLERA. Autogramiáda se uskuteční v pondělí 24. září v 16 hodin v knihkupectví Palác knih Luxor na Václavském náměstí v Praze. Ukázku indického tance v rámci autogramiády předvede profesionální tanečnice Ajna Řezníčková.

INDICKÝ HLAVOLAM

Klasické dílo cestopisné literatury, které ani za ty roky neztratilo na půvabu a aktuálnosti.
Mahlerův cestopis po Indii z poloviny minulého století dnes už neodmyslitelně patří ke klasickým dílům české literatury. Toto poutavé svědectví o stále ještě exotické zemi přináší na pozadí jedinečné krajiny a nezapomenutelných památek obraz indické společnosti, jejích tradic, zásadních dějinných událostí, kultury, filosofie a náboženství. Jen jako málokdo dokáže Mahler s půvabem a vtipem sobě vlastním zachytit detail, vyjádřit nepomíjivou atmosféru a uvědomit si přesahy, čímž vytvořil další nadčasové dílo. Tomu se říká radost po indicku!
Dnes již kultovní vyprávění jsme pro vás připravili s krásnými ilustracemi Jany Zimové.

Zdeněk Mahler (*1928), spisovatel, scenárista, publicista a muzikolog. Vystudoval bohemistiku a anglistiku na Filozofické fakultě Univerzity Karlovy v Praze. Je autorem scenáristických předloh k filmům Svatba jako řemen, Nebeští jezdci, Koncert na konci léta, Božská Ema, Zabudnite na Mozarta. Podle jeho scénáře vznikl film Lidice, jehož knižní necenzurovaná verze Muž, který přežil Lidice (Nakladatelství JOTA, 2011) se dočkala ohromného ohlasu a dostala se do užší nominace na Cenu Josefa Škvoreckého a Cenu Česká kniha. Dále spolupracoval například na scénářích k filmům Flirt se slečnou Stříbrnou a Amadeus. Napsal také monografii Ano, Masaryk, příběh svatovítského chrámu Katedrála, ale i práce o B. Smetanovi, A. Dvořákovi či W. A. Mozartovi.

Ajna Řezníčková působí od roku 2000 jako profesionální tanečnice. Má za sebou stovky vystoupení sólových i sborových, na prknech divadel i firemních večírcích. Její bohaté zkušenosti a ojedinělá specializace na asijské taneční styly, mezi které patří tance čínské, japonské, indonéské, indické a nemalou měrou také polynéské tance. Více na www.trnvoku.cz.

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *