23.05.2019 | Svátek má Vladimír | Zítra Jana

Seznam knih

Praktický slovník medicíny

Seznam knih | čtenářský deník – autoři, knihy, literární díla, …

28.09.2011 Publikoval(a)  
Kategorie Maxdorf, Zdravotnická literatura

Dynamický rozvoj medicíny přináší stále nové poznatky, které také stále rychleji nacházejí uplatnění v praxi a pronikají tak i do podvědomí široké nelékařské veřejnosti. Ve snaze zachytit tento vývoj jsme osmé vydání Praktického slovníku medicíny aktualizovali jak co do rozsahu, tak obsahu.

Nejužívanější český výkladový slovník lékařských pojmů. Více než 11.000 hesel. Prodáno již 70.000 výtisků.

Osmé, rozšířené vydání úspěšného lékařského výkladového slovníku pro širokou veřejnost obsahuje více než 11.000 hesel a nově i rozsáhlou přílohu normálních laboratorních hodnot. Srozumitelný a přehledný výklad doplněný příklady a ilustracemi umožňuje porozumět tomu, co lékař píše a říká, tj. lékařským zprávám, nálezům apod. Čtenář také získá jistotu, jak odborné pojmy vyslovit a jak je používat. K proniknutí do jazyka medicíny dále přispívá přehled a výklad lékařských zkratek i vysvětlení slangových výrazů užívaných zdravotníky. Hesla zahrnují orgány lidského těla, jejich funkce a poruchy, popis několika set nemocí a syndromů, jejich příznaků, lékařských vyšetření a různých způsobů léčby, přibližně 1500 hesel se vztahuje k lékům. Pozornost je věnována zvláště nemocem srdce a cév (infarkt myokardu, angina pectoris, vysoký krevní tlak), zhoubným nemocem (nádory, leukemie), cukrovce, nemocem žláz s vnitřní sekrecí, kožním nemocem, ženským nemocem, duševním chorobám (včetně různých závislostí) či poruchám v oblasti sexuality.

Významnou oblastí je těhotenství a porod, velký počet hesel se týká vrozených nemocí a poruch. Poučné a zajímavé bývá také vysvětlení původu slov (etymologie), kterým jsou mnohá hesla doplněna. Obliba slovníku, o níž svědčí 70.000 prodaných výtisků v předchozích sedmi postupně rozšiřovaných vydáních, se nesnížila ani poté, co nakladatelství Maxdorf vydalo v roce 2002 Velký lékařský slovník určený lékařům (36.000 hesel).

 

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *