19.08.2018 | Svátek má Ludvík | Zítra Bernard

Seznam knih

Saskia

Seznam knih | čtenářský deník – autoři, knihy, literární díla, …

17.10.2013 Publikoval(a)  
Kategorie Jota

co saskie nereklaCo jsem ještě neřekla

“Dobrý večer, vážení diváci.”

Tak přesně těmito slovy vítali programoví hlasatelé každý večer diváky u televizních obrazovek. Od počátků vysílání televize byli hlasatelé neodmyslitelně spjati s uváděním každého televizního pořadu. Do tohoto období zavede čtenáře nová kniha Vítka Chadimy Saskia.

Z vyprávění jedné z nejoblíbenějších hlasatelek a moderátorek Saskie Burešové se čtenář dozví mnoho zajímavostí o této výjimečné profesi a také zavzpomíná na ty, kteří nám léty vstupovali prostřednictvím televizní obrazovky do domácností (Miloš Frýba, Milena Vostřáková, Dagmar Dvořáčková, Marie Tomsová …).

Jaká ale byla cesta Saskie Burešové do televizní hlasatelny? Jaké byly její životní osudy a co dělala potom, když z hlasatelny odešla? O tom všem a také o přípravě pořadu Kalendárium vypráví Saskia Burešová ve své vzpomínkové knize. Čtenáře nechává nahlédnout i do svého soukromí, vzpomíná na svoje dětství a vypráví o tom, jak významnou roli v jejím životě hraje rodina.

Kniha je kromě bohaté fotogalerie doplněna i vzpomínkami jejích přátel a kamarádů (E. Hrubeš, Y. Simonová, N. Urbánková, N. Konvalinková, M. Tomsová…) a také výčtem jejích profesních aktivit. Tato kniha vám nabídne pohled na život jedné výjimečné ženy, která ve své profesi dosáhla naprosté dokonalosti a vystoupala na pomyslný vrchol jedné televizní profese.

Saskia Burešová a Vítek Chadima hosty pořadu Dobré ráno na ČT2, ke zhlédnutí zde.

Saskia Burešová
Známá televizní hlasatelka a moderátorka. V televizi začínala jako konferenciérka v pořadu Poštovní schránka, kam ji diváci vybrali na základě veřejného konkurzu. V letech 1974–1996 působila jako programová hlasatelka. Proslula nejen nepřehlédnutelnou krásnou tváří a půvabem, ale dokonalou profesionalitou, vytříbenou mluvou a bezchybnou prací s jazykem. Získala si obdiv nejen kritiky, ale i diváků, díky kterým pětkrát obdržela cenu TÝTÝ v kategorii Hlasatelka dne. Jako autorka a moderátorka spolupracovala na celé řadě televizních magazínů. Od roku 1992 pravidelně uvádí oblíbený pořad Kalendárium, uvádí společenské akce, namlouvá komentáře a vystupuje v komponovaných pořadech. Jejím manželem je televizní režisér Petr Obdržálek.

Vítek Chadima
Pochází z východočeské Poličky, rodiště skladatele Bohuslava Martinů. Vystudoval obory český jazyk a občanská nauka na pedagogické fakultě v Brně a dvacet let se věnoval učitelskému povolání. Pracoval v regionálním tisku a spolupracoval s Českým rozhlasem. Desátým rokem je spolumajitelem umělecké agentury RAJCHA a kromě hraní divadla se věnuje i produkci koncertů, divadelních představení a besed se známými osobnostmi. Je autorem úspěšné knihy Bylo nebylo o Pavlíně Filipovské.
Koupit zde: http://www.jota.cz/biografie/saskia/

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *