19.08.2018 | Svátek má Ludvík | Zítra Bernard

Seznam knih

Škola milostných chutí

Seznam knih | čtenářský deník – autoři, knihy, literární díla, …

23.01.2013 Publikoval(a)  
Kategorie Jota

skola milostnych chutiJemná a něžná oslava jídla a přátelství

Lilian má vášeň pro vaření už od dětství. Tehdy si poprvé uvědomila, že její zájem může být i něčím víc. Vaření je totiž spjato nejen s různými druhy chutí, sama příprava může být zároveň i magií.

Příběh sleduje osudy osmi studentů, kteří chodí pravidelně každé pondělí do Lilianiny restaurace na kurzy vaření. Brzy ale vysvitne, že každý hledá kromě lekcí vaření ještě něco jiného. Mladá matka Claire bojuje s požadavky své rodiny, italská designérka Antonia se snaží adaptovat na život v Americe, Tom se pokouší vypořádat se smrtí své ženy…

Kolorit kurzů vaření vytváří hlavní postava – šéfkuchařka Lilian, která učí své studenty zvládat přípravu náročných pokrmů. Prostřednictvím chutí a vůní se ale s lidmi děje něco zvláštního. Brzy zjišťují, že díky způsobům přípravy jídel se dozvídají cosi nového i sami o sobě a světě kolem nich.

***

Erica Bauermeisterová (*1959) pochází z kalifornské Pasadeny. Vystudovala University of Washington, kde později učila literaturu a psaní. Její první román Škola milostných chutí (The School of Essentials Ingredients, 2009) se dočkal mimořádného čtenářského ohlasu a byl přeložen do devatenácti jazyků.

***

„Autorčin první román o výstřední škole vaření vedené vášnivou kuchařkou budou čtenáři milovat.“ People Magazine

„Skvěle připravené a plně uspokojující. Stejně  jako pokrmy, které vaří Lilian ve své restauraci.“ Bookreporter

„Ve svém prvním románu vytvořila Erica Bauermeistrová úchvatný svět, v němž potěšení z jídla znamená mnohem víc než jen epikurejské požitkářství…“ Publisher’s Weekly

Knihu můžete zakoupit zde: http://www.jota.cz/pro-zeny-s-nadhledem/skola-milostnych-chuti/

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *