21.08.2018 | Svátek má Johana | Zítra Bohuslav

Seznam knih

Tajemné znaky, mayské proroctví a obávaný rok 2012…

Seznam knih | čtenářský deník – autoři, knihy, literární díla, …

22.08.2012 Publikoval(a)  
Kategorie Fragment

Před stovkami let dokázali staří Mayové předpovědět na den přesně katastrofy, které lidstvo později potkaly. Rok 2012 značí velký mezník, je totiľ vůbec posledním v mayském kalendáři. Co přinese obávaný závěr roku? Je moľné, ľe Mayové předpověděli konec lidské civilizace? Zápas o záchranu začíná… Román Mayské proroctví – Zápas o osud lidstva vychází v Nakladatelství Fragment jiľ 22. srpna!

Vědci se doposud pozastavují nad přesností, s jakou dokázali staří Mayové předpovědět budoucí události. Katastrofy a klimatické změny, které ovlivnily lidskou civilizaci po několik budoucích generací. Rok 2012 vąak hraje zvláątě významnou roli – 21. prosinec je posledním dnem v mayském kalendáři. Nastane konec lidské civilizace tak, jak ji známe?

Podobné otázky si nejspíą klade také ąestnáctiletá Caity. Doma v San Franciscu ľila jako každá normální středoąkolačka. Po přestěhování na starý skotský hrad, který rodiče zdědili, se jí vąak ľivot obrací naruby. Její pokoj je plný tajemných znaků, které se Caity snaží rozluątit. Pomocí otcových programů se jí to podaří. Jedná se o dávné poselství starých Mayů, které jí, obyčejné dívce, přisuzuje významnou roli při záchraně lidstva. Bude mít dostatek odvahy a sil, aby při zápasu o osud lidstva obstála?

„Opravdovým kořením první knihy série Mayské proroctví je samotná postava Caity. Hlavní hrdinka, která je přátelská, vtipná, přímá a větąinou se zachová právě tak, jak by to v podobné situaci udělal skutečný teenager. Čtenáři budou jejím příběhem nadąeni.“

Mayské proroctví – Zápas o osud lidstva

Šestnáctiletá Caity odhalí význam podivných znaků vyřezaných v obloľení svého pokoje. Jde o dávné mayské proroctví, které jí přisuzuje důleľitou roli v osudu lidstva. Bude mít dostatek sil a předevąím odvahy vzít na sebe nelehký a nebezpečný úkol?

Vidí to, co vrah… Mladá studentka, která se náhodou stane svědkem vraľdy.

Všichni milovníci napínavých příběhů se jiľ brzy mohou těąit na novou sérii americké autorky Jill Hathaway. Mladé dívce propůjčuje její nemoc paranormální schopnosti – ocitá se v těle jiných lidí. Vidí to, co mají před očima. Při jednom z jejích „převtělení“ se stane svědkem vraľdy. Titul Děsivé splynutí – Vidím to, co vrah vychází v Nakladatelství Fragment 27. srpna!

Vee je normální sedmnáctiletá středoąkolačka, která ľije pouze s otcem a mladąí sestrou. život jí komplikuje porucha spánku – narkolepsie, která jí přivádí do nepříjemných situací. Nemocný nemůľe usnout a místo toho se propadá na různých místech do „bezvědomí“, během kterých se ocitá na krátký čas v těle druhých. Otec je přesvědčený, ľe dcera bere pravidelně léky, které jí předepsali odborníci. Vee je vąak nahradila kofeinovými tabletkami a jediné, po čem touľí, je neusnout.

Vlivem vyčerpání usíná na různých místech – ve ąkole, na plese, doma. Dostává se do těla lidí kolem a proľívá s nimi vąe; vnímá jejich pocity a vidí jejich očima. Aby doąlo k takovému spojení, stačí se jen dotknout věci, které se předtím dotknul někdo jiný a prožíval při tom silné emoce.

Jednoho dne se splynutí stane noční můrou, která Vee navľdy změní ľivot. Vidí očima vraha, který se právě pokusil zabít její nejlepąí kamarádku. Chce něco udělat, zabránit tomu a zachránit ji. Ráda by objasnila, v čí kůľi se ocitla a co ho vede k tomu, aby zabil mladou dívku. Podaří se jí odhalit vraha a ochránit daląí dívky před hrozícím nebezpečím?

„Hathaway debutuje napínavým, paranormálním thrillerem, který dává pojmu empatie zcela novou úroveň chápání. Mysteriózní příběh plný napětí a silných emocí.“

Publishers Weekly

Děsivé splynutí – Vidím to, co vrah

Středoąkolačka Vee je normální dívka, která řeąí problémy jako kaľdý teenager. Kromě toho vąak trpí poruchou spánku, která způsobuje dočasné bezvědomí. Během tohoto stavu se Vee ocitá v těle jiných lidí a vidí jejich očima. Jednoho dne se ocitne v těle vraha, který má na svědomí smrt její nejlepąí kamarádky. Tento čin zamaskoval jako sebevraľdu. Brzy poté zemře daląí dívka a Vee se začne strachovat o svou mladąí sestru.

Stojí před rozhodnutím, zda pátrání ponechat na policii, nebo se do něj pustit na vlastní pěst. Dokáľe vrahovi jeho vinu?

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *