14.08.2018 | Svátek má Alan | Zítra Hana

Seznam knih

V říjnu startoval nový specializovaný e-shop s dárky pro babičky a dědečky Babičkářství.cz

Seznam knih | čtenářský deník – autoři, knihy, literární díla, …

22.11.2013 Publikoval(a)  
Kategorie Zprávy

13_BAB_knihy-propagace-297x210_DV České republice existuje velké množství hračkářství, ale žádné babičkářství. To je původní myšlenka, která stojí za založením prvního specializovaného e-shopu zaměřeného na nákup dárků pro babičku a dědečka, a to podle kategorií definovaných na základě jejich potřeb.

E-shop

Polovina lidí, kteří mají v rodině babičku či dědečka, si každoročně láme hlavu s tím, jaký dárek jim k Vánocům či k narozeninám koupit. Přes 80 % lidí přiznává, že neví, co by si jejich babička či dědeček opravdu přáli nebo to ví pouze částečně.

„Senioři jsou totiž, obdobně jako děti, velmi specifickou skupinou, co se týká obdarovávání,“ říká zakladatelka webu, PharmDr. Monika Kopřivová, a pokračuje: „Přání a potřeby starší generace jsou většinou dost odlišné od běžných přání mladších lidí. S přibývajícím věkem a odchodem do důchodu hraje stále důležitější roli zdraví a vitalita, ale třeba i snaha ukázat, že je člověk stále něčím užitečný. Proto jsou i dárky na Babičkářství.cz, přizpůsobené právě těmto aspektům.“

Na webu lze vybírat dárky v šesti kategoriích definovaných na základě průzkumu reálných potřeb seniorů. Naleznete zde např. kategorii „Ještě něco dokázat“, „Být se svými blízkými“ či „Trochu si zavzpomínat“.

Kniha

Mimo jiné zde i naleznete knihy „Babičko, vyprávěj“ a „Dědečku, vyprávěj“, otevřené knihy s dotazy na vzpomínky a zkušenosti vašich babiček a dědečků. Po jejich vyplnění (s) babičkou či dědečkem získá rodina krásné, poutavé a hlavně cenné vyprávění o historii rodiny. Doprovodné obrázky a dobové fotografie pomáhají probouzet vzpomínky a v knížce je prostor na přidání vlastních fotografií.

„Na vyprávění vzpomínek je nutné vytvořit nejen správnou atmosféru, ale také se umět ptát. Někdy se až nestačím divit, co zajímavého se pak od svého dědečka dozvím z jeho dětství, když on sám to nepovažuje za důležité a sám od sebe by o tom nikdy nevyprávěl, říká PharmDr. Monika Kopřivová, zakladatelka webu a zároveň autorka těchto knížek.

Knihy jsou k dispozici u dobrých knihkupců a na www.babickarstvi.cz za 490 Kč.

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *