23.05.2019 | Svátek má Vladimír | Zítra Jana

Seznam knih

Volně prodejné přípravky v gynekologii

Seznam knih | čtenářský deník – autoři, knihy, literární díla, …

04.12.2011 Publikoval(a)  
Kategorie Maxdorf

Tato kniha je určena lékařům, lékárníkům, zdravotním sestrám, ale i široké veřejnosti. Obsahuje přehled volně prodejných přípravků a potravinových doplňků použitelných v komplexní péči o ženu tak, jak je moderní gynekologie koncipována. Např. doplňky při podpoře kojení, léčbě poševních zánětů, homeopatika využitelné v graviditě, těhotenské vitamíny, probiotika, přípravky využívané při léčbě klimaktéria a mnoho dalších preparátů.

Najdete zde i četné další přípravky vycházející z bylinkářství, tradičních mimoevropských medicínských směrů i „okrajových“ oblastí medicíny. Většinou jsou o nich více informováni případní uživatelé než lékaři.

Kniha má za cíl pomoci lékařům orientovat se v široké nabídce volně prodejných léčivých přípravků a potravinových doplňků používaných v gynekologii. Lékaři jsou často pacientkami dotazováni na názor na tyto přípravky či jejich případnou interakci s předepisovanými léky. Vzhledem k tomu, že informační servis výrobců je často směřován výhradně na potenciální kupující, má odborná lékařská veřejnost nedostatek informací o těchto přípravcích. (Maxdorf)

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *