19.08.2018 | Svátek má Ludvík | Zítra Bernard

Seznam knih

Vydejte se za netradičním poznáním Sicílie

Seznam knih | čtenářský deník – autoři, knihy, literární díla, …

12.04.2012 Publikoval(a)  
Kategorie Fragment

Italský ostrov Sicílie je zajímavou destinací pro turisty ze všech koutů světa. Silná tradice, svérázní obyvatelé, kolébka italské mafie – to vše a mnohem více představuje tato země. Poznejte její tajemství i každodenní život s titulem Potkala jsem Sicílii, který vychází v Nakladatelství Fragment již 11. dubna!

Autorka Marie Třešňáková navštěvuje Sicílii již od roku 2000. Za více než deset let poznala ostrov jinak, než je obvyklé u běžných turistů. Naprosto výjimečné je také místo jejího pobytu – malé městečko situované na jihu země totiž rozhodně nepatří mezi vyhledávané turistické oblasti.

Všechny své zážitky a vjemy z této země autorka zpracovává prostřednictvím fejetonů či pouhým zaznamenáním jednotlivých situací. kniha se skládá z krátkých vtipných příběhů, které přibližují tradice a zvyklosti, stejně jako pověstnou povahu zdejších obyvatel. Autorka se nevyhýbá ani problematickým sociálním tématům, jako je například všudypřítomnost mafie.

„Sicílie je velký a rozmanitý ostrov. Pokud si nezasvěcenec myslí, že ji stihne projet třeba za týden, velmi se plete. Jezdím tam již deset let a ještě jsem toho spoustu neviděla. Svá místa jsem si však už našla. Některá jsou všeobecně známá, jiná méně, a pár z nich považuji za svůj osobní a srdeční objev.“

Potkala jsem Sicílii

Vydejte se s námi za netradičním poznáním Sicílie.

Autorka navštěvuje tento italský ostrov opakovaně již od roku 2000 a všechny své vjemy, postřehy a zážitky zpracovala do krátkých, vtipných fejetonů. Svůj pobyt tráví v malém městě na jihu země zcela stranou od běžných turisticky známých míst. Jaké jsou zvyky, tradice a povaha zdejších svérázných obyvatel? Je téma italské mafie stále aktuální? Jaké zvláštnosti ostrov skrývá?

Předmluvu ke knize napsal Jaroslav Dušek, který ostrov navštěvuje pravidelně každý rok a je tedy důstojným průvodcem této knihy.

Slavnostní křest knihy Potkala jsem Sicílii je naplánován na 16. dubna 2012 od 16 hodin v Paláci knih LUXOR (v prostorách kavárny v 1. patře). Kromě autorky knihy Marie Třešňákové se můžete těšit na setkání s autorem předmluvy Jaroslavem Duškem.

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *