23.06.2021 | Svátek má Zdeňka | Zítra Jan

Seznam knih

Zašeptej do vlasů – Lanczová Lenka

Seznam knih | čtenářský deník – autoři, knihy, literární díla, …

21.04.2017 Publikoval(a)  
Kategorie Lanczová Lenka

Hlavní hrdinka, Monika, žije s matkou Zuzanou a jejím mladším přitelem Oskarem. Rodiče se rozvedli a otec žije v Brně. Všichni tři bydli v Blažejově. Monika dříve chodila s Jáchymem, a s tím se pak rozešla a začala chodit s Mikim. Jenže ten ji podvedl. Vsadili se s klukama, že ji Mikuláš získa. To se mu povedlo, protože je velmi hezký. Monika má celkem hodně kamarádek a mezi nejlepší partří Anežka. S tou taky Monika vymyslí plán na Mikiho. Anežku napadne, že by mu Monika mohla říct, že je s ním těhotná. Monika mu to řekne a Mikuláš je velmi překvapený. Ale nemile. S Monikou se nebaví. Za čas mu oznámí, že si z něj jen dělala legraci a Mikuláš se naštve ještě víc.
Monice býva ráno často špatne. Zatím si myslí, že je to jen střevní chřipka, ale už o dva týdny se ji zpozdila menstruace. Tak jde ke gynekoložce a ta ji oznámí, že je těhotná. Monika neví, zda-li si to dítě má nechat, když je na ni Mikuláš naštvaný. Mamka jí řekne, že by se měla rozhodnout sama. Oskara napadlo, že by to dítě mohla vychovávat Zuzka, aby Monika mohla dostudovat. Monika se rozhodne, že si dítě nechá.
Oskar se přestehoval do Prahy kvůli práci a za Monikou a Zuzanou dojíždí jen na víkendy. To ale Zuzaně vadí, mají plán, že se přestěhují za ním do Prahy.
Monika se s Mikulášem smíří. Miki měl totiž autonehodu a Monika za ním šla, tak se usmířili. Monika mu řekla, že to s tím těhotenstvím je skutečnost. Miki je ochoten být otcem. Oskar se rozhodl, že se možná přestěhuje zpět do Blažejova a budou žít všichni společně.

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *