22.07.2019 | Svátek má Magdaléna | Zítra Libor

Seznam knih

Životní příběh muže, který se stal legendou

Seznam knih | čtenářský deník – autoři, knihy, literární díla, …

08.03.2012 Publikoval(a)  
Kategorie Fragment

Společnost Apple bude už navždy spojena se jménem, které se za posledních několik měsíců dostalo do podvědomí široké veřejnosti – Steve Jobs. Při jeho vyslovení se téměř každému vybaví slova jako pokrok, technologie a inovace. Bezpochyby jedna z nejvýraznějších osobností počítačového průmyslu. Jaký ale Steve Jobs opravdu byl? Jeho příběh poodhalí titul „Steve Jobs – komiks“, který vydalo Nakladatelství Fragment!

Historie společnosti Apple sahá až do roku 1976, kdy ji Steve Jobs založil společně se Stevem Wozniakem. Tehdy vyvinuli první počítač Apple I., který předcházel prvním úspěšným osobním počítačům. Z malé společnosti se časem stal jeden z nejvýznamnějších subjektů, jehož produkce zasáhla celý svět.

V dnešní době zná jméno Steva Jobse snad každý a většina domácností vlastní alespoň jeden z produktů společnosti Apple. Jedná se zejména o osobní počítače, přehrávače iPod, mobilní telefony iPhone a mnoho dalších.

Jaký ale Steve Jobs opravdu byl? A co o něm opravdu víme? Jeho život, těžké začátky, velkou odvahu i obdivuhodné nápady přiblíží komiksové zpracování, které pod názvem „Steve Jobs – komiks“ vydalo Nakladatelství Fragment. Životní příběh tohoto velikána počítačového průmyslu mnohé čtenáře určitě překvapí. Typický černý rolák, náznak úsměvu a přímý pohled ho provázely téměř neustále. Své neutuchající odhodlání prokázal také při boji se zákeřnou nemocí.

„Genialita, vášeň a energie Steva byly zdrojem nespočetných inovací, které obohatily a zlepšily životy nás všech. Svět je dnes díky němu nesrovnatelně lepší,“ uvedla společnost Apple v oznámení o Jobsově úmrtí (5. října 2011).

Steve Jobs.

Jméno, které zná většina z nás. Snad každému se vybaví slova jako Apple a inovace. Patří mezi lidi, o kterých mluví celý svět. Jaký ale byl? A jak se stal právě tím Stevem Jobsem?

Životní příběh muže, který se stal legendou.

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *