21.08.2018 | Svátek má Johana | Zítra Bohuslav

Seznam knih

Zraju jako víno

Seznam knih | čtenářský deník – autoři, knihy, literární díla, …

26.10.2013 Publikoval(a)  
Kategorie Jota

zraju jako vinoČím starší, tím lepší!
Autorka ve svém vyprávění navazuje na fiktivní deník Marie Sharpové, známé z bestselleru Stárnu a užívám si. Marie Sharpová možná dospěla do „pokročilého věku“, ovšem v jejím případě jde o „pokrok“ v nejlepším slova smyslu. Po odchodu do penze se nikterak nenudí a užívá si života plnými doušky – až se diví, jak si ještě předtím dokázala najít čas na práci. Jako typická Angličanka a dítě šedesátých let pragmaticky prožívá radostné i smutné okamžiky ve společnosti přátel, miláčka Archieho, zbožňovaného vnuka i starého kocoura. I když nic netrvá věčně…
Přichází nový rok a s ním i nová předsevzetí. Podaří se je Marii naplnit? Deníkových zápisků přibývá a Mariin život se podobá jízdě na horské dráze – čeká ji nová láska i smutný osud drahého přítele, rozloučení s milovanou rodinou odjíždějící do zámoří a odvážný boj za záchranu městského parčíku, který vrcholí pobytem na stromě.
Navzdory smutným tónům, které s sebou život v pokročilém věku nese, kniha Virginie Ironsideové vtipně glosuje slasti a strasti stáří a stává se tak nádhernou ukázkou životního elánu.

***

„Virginia Ironsideová přichází s další dávkou ,stříbrovlasého‘ humoru. Kniha o tom, jak ,se vzbouřit soumraku‘, si nepochybně získá mnoho příznivců.“ Daily Mail   „Zábavné a místy hodně bolestné čtení o důvěrně známých věcech.“ The Lady   „Svým půvabně neuctivým postojem k ,problémům stáří‘ a inteligentním humorem si tato kniha získá čtenáře všech generací.“ The Spectator

***

Virginia Ironsideová je novinářka a autorka několika knih, věnuje se čtenářské poradně v listu Independent a vystupuje v one-woman show Virgiininy monology, kde vtipně glosuje problémy stáří. Bydlí v Londýně a má jednoho syna a dva vnuky.
Koupit zde: http://www.jota.cz/beletrie-02/zraju-jako-vino/

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *