23.06.2024 | Svátek má Zdeňka | Zítra Jan

Seznam knih

Hra osudu – Woodová Barbara

Seznam knih | čtenářský deník – autoři, knihy, literární díla, …

30.06.2018 Publikoval(a)  
Kategorie Woodová Barbara

Lydie Harrisová, mladá sálová sestra, žije trochu nudně a dost osaměle v kalifornském Malibu. Po tragické nehodě, při které zemřeli její rodiče a bratr, se jí odcizila i sestra Adéla. Lydie od ní nedostala žádnou zprávu už déle než 4 roky. Proto ji velmi překvapí, když je uprostřed komplikované operace odvolána k telefonu a uslyší v něm Adélin hlas. Sestra ji naléhavě žádá, aby za ní okamžitě přijela do Říma… Krátce nato pošta doručí Lydii figurku ze slonoviny s umělecky vyřezanou šakalí hlavou z dávných dob. 19 dynastie faraónů.

Lydie požádá o radu svého přítele, doktora Kellermanna, který se zajímá o staré umění. Ten zjišťuje, že figurka šakala pochází z prastaré egyptské deskové hry a že má nepochybně nesmírnou cenu. Přestože si se sestrou už dlouho nejsou blízké, má o ni Lydie velkou starost. A přes varování doktora Kellermanna odlétá do Říma. To je však jen začátek dlouhého putování plného nebezpečí, které Lydii nakonec zavede do Údolí králů.

Lydie a vládní zmocněnec za Egyptská práva a kulturní cennosti postupně zjišťují, že Adéla se zapletla do nelegálního obchodu s egyptskými starožitnostmi. Že by někdo nalezl neobjevenou hrobku?

Je to tak a Adélu na konci příběhu odvádějí do vězení, za trestnou činnost.
Lydie zůstává v Egyptě, protože se poprvé v životě zamilovala do Ahmeda = vládní zmocněnec.

 

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *