26.05.2024 | Svátek má Filip | Zítra Valdemar

Seznam knih

Biblické příběhy – Olbracht Ivan

Seznam knih | čtenářský deník – autoři, knihy, literární díla, …

09.10.2017 Publikoval(a)  
Kategorie Olbracht Ivan

O potopě světa
Bůh si vybral Metaluzémova vnuka Noema a rozkázal mu, aby postavil loď a vzal do ní svou ženu, jejich syny, manželky synů a od každého živočicha sedm párů. Pak seslal na zem potopu, která trvala 150 dní a zahubila vše živé. Celá země oschla za dva měsíce.

Adam a Eva
Bůh vytvořil člověka z hlíny a pojmenoval ho Adam. Stvořil pro něj zahradu Eden. Uprostřed ní stály dva stromy. Strom života a strom vědění. Bůh rozkázal Adamovi, že ze všech rajských stromů jíst může, ale ze stromu vědění nesmí, jedl by z něj, zemře. Adam byl sám a Bůh mu z jeho žebra vytvořil ženu Evu. V zahradě byl i lstivý had, který svou lstivostí přiměl Evu k tomu, aby snědla jablko ze zakázaného stromu. Eva přinesla jablka i Adamovi a ten je také jedl. Po snězení jablek zjistili, že jsou nazí. Zakryli se tedy fíkovými listy. Když se dozvěděl Bůh, že Adam s Evou jedli ze stromu vědění, vyhnal je z ráje.

Stavění věže a zmatení jazyků
Synové Noemovi se odebrali se svými stády na východ a rozhodli se, že si postaví město a věž sahající až do nebe. To se nelíbilo Bohovi, a tak dal každému jiný jazyk, a proto nemohli věž dostavit. Proto se tomuto místu říkalo Bábel, zmatení.

Král Šalamoun
Dvě ženy které žily v jednom domě, se jim narodily dva synové, ale jeden syn se narodil mrtev.
Žena která uviděla svého syna mrtvého se rozhodla vyměnit si živé dítě za mrtvé. Když se ráno probudily tak žena která v náručí držela mrtvé dítě zjistila, že dítě není její. A tak chtěla zpátky své dítě, ale druhá žena dítě nechtěla vydat, a tvrdila že je její. Tak se rozhodly že pujdou za králem Šalamounem aby je rozsoudil. Král Šalamoun říká: „ženy jejíž dítě není aď se přizná.“ Jenže se nikdo nepřiznal a tak vydal rozkaz: „Dítě rozsekněte na půl a každé ženě dejte půlku.“ A v tom říká pravá matka „dejte dítě jí než aby ste ho zabil“. A tak Šalamoun poznal kdo je pravá matka. A nepravou matku potrestal.

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *