21.02.2024 | Svátek má Lenka | Zítra Petr

Seznam knih

Hektorova cesta aneb hledání štěstí

Seznam knih | čtenářský deník – autoři, knihy, literární díla, …

04.12.2012 Publikoval(a)  
Kategorie Smartpress

„Filozofickou pohádku pro dospělé“ napsal přední francouzský psycholog. Není to odborná psychologická příručka, nýbrž zajímavý román, který se hezky čte, zároveň však přináší víc, než jen příběh – přináší poučení, radost a spokojenost.

Autor vychází ze své dlouholeté praxe psychologa a klade si otázky jako téměř každý v dnešním moderním uspěchaném světě – Proč tak často sníme o šťastnějším životě a nevážíme si toho, který máme? Proč jsou šťastnější lidé chudí či nemocní a nešťastní ti, kterým nic nechybí? Závisí štěstí na osudu, okolnostech, nebo na způsobu, jak na věci nahlížíme? Hledáme štěstí v úspěchu, nebo ve vztazích s ostatními lidmi? Můžeme své štěstí ovlivnit, nebo za vše může osud? A co to vlastně štěstí je?

Odpovědi na tyto otázky hledá také hrdina knihy Hektor, mladý psychiatr, který se sebou nebyl bůhvíjak spokojený, neboť věděl, že se mu nedaří učinit lidi šťastnými. A tak ho napadlo vydat se na cestu kolem světa, aby poznal, co je to opravdové štěstí. Ptal se žen i mužů, které potkal. Muže rozesmál, ženy spíše rozesmutnil.

Na konci své cesty ví, že být šťastný je docela snadné. Světový bestseller způsobí, že i vy budete šťastnější…

„Filozofická pohádka pro dospělé“ od předního francouzského psychologa. Je to zajímavý román, který se hezky čte, zároveň však přináší víc než jen příběh – poučení, radost a spokojenost. Autor vychází ze své dlouholeté praxe psychologa a klade si otázky, proč tak často sníme o šťastnějším životě a nevážíme si toho, který máme? Co to vlastně štěstí je? Být šťastný je totiž docela snadné…

Vydalo nakladatelství Smart Press, k zakoupení zde

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *