22.07.2019 | Svátek má Magdaléna | Zítra Libor

Seznam knih

Lazebníkova dcera

Seznam knih | čtenářský deník – autoři, knihy, literární díla, …

13.12.2013 Publikoval(a)  
Kategorie Jota

thumb-LazebnikovadceraTajuplný historický román z rudolfinského období

Píše se rok 1606. Starobylé hlavní město Praha ukrývá tajemství, o němž si nikdo netroufá mluvit. Císařův nemanželský syn don Julius trpí těžkou duševní chorobou, která ho nutí páchat nepopsatelné zvrhlosti. Je vykázán do Českého Krumlova, kde o něj pečuje lazebník Pichler a snaží se vyčistit jeho zkaženou krev přikládáním pijavic. Mladý princ se seznámí s lazebníkovou dcerou Markétou a jeho šílenství opět propuká naplno. Získá utkvělou představu, že Markéta vystoupila z Šifrované knihy divů, nerozluštitelného a nesmírně vzácného manuskriptu z císařské knihovny, později známého jako Voynichův rukopis. Princ se začíná uchylovat ke stále zoufalejším činům. Ty Markétu děsí k smrti a zároveň fascinují. Kola osudu se neúprosně otáčejí a mladá dívka nemůže zůstat stát stranou.

Lazebníkova dcera vychází ze skutečné události, jež ve své době otřásla habsburskou monarchií.

Román je vzrušující četbou pro dospělé čtenáře, kteří se zajímají o rudolfinskou dobu, starou Prahu, okultní vědy, magii a alchymii. Zároveň přináší překvapivý pohled na významný úsek českých a evropských dějin očima americké autorky.

Dcera amerického námořního důstojníka Linda Laffertyová absolvovala Coloradskou státní univerzitu s diplomem magistry pedagogiky a titulem PhD. Od dětství ráda cestuje, a tak není divu, že studovala i v Anglii, Francii, Mexiku a Španělsku. Už v deseti letech ji strýc zasvětil do póla, které hraje dodnes. Na Lancasterské univerzitě soutěžila také v několika jezdeckých disciplínách. Žije v Coloradu, kde působí jako učitelka na škole pro válečné veterány a věnuje se výcviku koní. Literárně debutovala v roce 2012 historickým románem Lazebníkova dcera. V češtině vychází její dílo poprvé.

Koupit zde: http://www.jota.cz/beletrie/1256-lazebnikova-dcera/

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *