21.08.2018 | Svátek má Johana | Zítra Bohuslav

Seznam knih

Nakladatelství JOTA

Seznam knih | čtenářský deník – autoři, knihy, literární díla, …

31.08.2012 Publikoval(a)  
Kategorie Jota

Milí čtenáři,
jsme tu pro Vás již 21 let, vydali jsme více než 1000 titulů v mnoha edičních řadách. Zpočátku jsme vydávali knihy zaměřené regionálně — především od moravských autorů. Po třech letech jsme podstatně rozšířili spektrum titulů z hlediska tématu i země původu knih. Publikujeme tvorbu českých autorů i překlady z angličtiny, francouzštiny, ruštiny, němčiny či španělštiny. Takto jsme se zařadili mezi jedno z největších nakladatelství v České republice, které ročně vydává 80 titulů a desítky dotisků úspěšných knih.

Spolupracujeme s renomovanými autory, překladateli, výtvarníky a mnoha externisty různého zaměření. Mezi našimi knihami si vybere každý čtenář podle svého gusta — vydáváme publikace v pestré škále edičních řad:

V edici Beletrie vycházejí knihy českých i světových autorů, mezi nimiž najdete napínavé detektivní příběhy, ale také díla se společensky závažnou tematikou. 

Kvalitní četbu pro náročné čtenáře, zajímající se především o tituly kritikou oceňovaných světových autorů, přináší zcela nová Zlatá edice, přibližující nám Středoevropanům kultury vzdálených zemí.

Specialitou mezi edicemi jsou Opravdové příběhy — pohnuté osudy skutečných lidí, odehrávající se často na pozadí rozhodujících křižovatek dějin, ale i v současnosti. Nejen mezi ženami-čtenářkami je stále populární řada Beletrie pro ženy s nadhledem, kde převažují zejména díla humoristická. Světovou četbu JOTY pro teenagery už dávno nepředstavuje jen skvělé šestidílné Mládí v hajzlu, každým rokem přibývají další často vícedílné tituly pro starší děti a mládež.

Cestopisy patří k nejmladší ediční řadě a vydávají v ní knihy naši současní nejznámější cestovatelé, např. Vladimír Plešinger, Jiří Kolbaba, Steve Loveček Lichtag, Miloslav Stingl, Miroslav Zikmund, Rudolf Švaříček, Miroslav Náplava či Petr Horký.

V řadě Populárně naučná literatura najdeme například publikace zaměřené na mezilidské vztahy, psychologii, ale i encyklopedie a praktické příručky. Nejstarší ediční řadou je Literatura faktu a military, v níž vydáváme knihy s vojenskou tematikou, ale i spisy zaměřené obecně na historii, politiku a podobně.

Se známými osobnostmi, které byly ve svých oborech výjimečnými, Vás seznámí edice Biografie, s celebritami českého showbyznysu zase edice Osobnosti a hvězdy.

Sherlock Holmes patří mistru detektivních příběhů Siru Arthuru Conanu Doylovi a jeho úspěšným pokračovatelům. Edice Javořice nabízí rozsáhlé dílo Vlasty Javořické, oblíbené již mnoha generacemi.

Naše turistické průvodce řady ROUGH GUIDES jsou v současné době nejobsáhlejšími publikacemi svého druhu na českém trhu. Jedná se o překlady britského nakladatele, který vydává průvodce již více než 25 let. Máme za sebou přes 90 turistických průvodců po různých zemích, městech či regionech, pravidelně po dvou až čtyřech letech aktualizovaných. Na svých cestách je využívá i řada českých cestovatelských legend. Součástí většiny našich turistických průvodců je hodinové multimediální DVD s cestopisným filmem. Od února 2007 získáváte k průvodcům z nakladatelství JOTA jako BONUS nejnovější verzi uceleného programu nástrojů pro správu, editaci a publikaci digitálních fotografií Zoner Photo Studio Professional se slevou 30 %, nebo Zoner Photo Studio  Xpress zcela ZDARMA a NOVĚ pak také elektronický slovník Lingea Lexicon  v jazyku dle svého výběru se slevou 30 %, nebo zdarma elektronický slovník EasyLex  angličtina.

NEVYŽÁDANÉ RUKOPISY NEVRACÍME.

Více informací na: http://www.jota.cz

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *