22.07.2019 | Svátek má Magdaléna | Zítra Libor

Seznam knih

Nové bestsellery od autora Percyho Jacksona

Seznam knih | čtenářský deník – autoři, knihy, literární díla, …

08.03.2012 Publikoval(a)  
Kategorie Fragment

Tento týden se na pultech knihkupců objeví první díl volného pokračování fantasy série Percy Jackson s názvem Bohové Olympu – Proroctví. V zahraničí tato série následuje úspěch Percyho Jacksona a bezprostředně po vydání se stala bestsellerem. Po dobu 65 týdnů se drží na předních příčkách žebříčků! Milovníci fantasy se však brzy dočkají také zcela nové série Kronika Cartera Kanea, jejíž první díl Rudá pyramida vyjde v Nakladatelství Fragment již 12. března.

Po celosvětovém úspěchu série Percy Jackson začal Rick Riordan v roce 2010 pracovat na nové sérii, která volně navazuje na příběhy Percyho. V českém překladu vyjde první díl pod názvem Bohové Olympu ‒ Proroctví. Při jejím zpracování čerpal Riordan nejen z řecké, ale nově také z římské mytologie.

V USA „jde“ série Bohové Olympu ve stopách Percyho Jacksona – prvního dílu se prozatím prodalo přes 2 milióny výtisků a tento titul se po neuvěřitelných 65 týdnech drží na předních příčkách bestsellerů New York Times! Druhý díl Bohové Olympu ‒ Neptunův syn byl v USA na podzim vydán v rekordním prvotním nákladu 3 milióny výtisků. Rick Riordan pracuje v současné chvíli na dalším pokračování. Prozatím je série plánována jako pentalogie.

Začátek knihy zachycuje události, které se odehrávají dva měsíce po ukončení děje závěrečného dílu Percy Jackson – Poslední z bohů. Čtenáři se tedy mohou setkat se „starými“ známými. Hlavní úloha patří ale novým hrdinům, kteří jsou, stejně jako Percy, napůl lidmi a napůl bohy: chlapcům Jasonovi a Leovi a dívce Piper.

„Riordanův nový příběh je přesně tak vybroušený, jak jsme u něj zvyklí. Překypuje vtipem, akcí a vezme vás za srdce,“ zmiňuje úspěchy této knihy americký týdeník Publishers Weekly.

Bohové Olympu – Proroctví

Vítejte zpátky v Táboře polokrevných! Volné pokračování napínavé dobrodružné série Percy Jackson právě začíná!

Do Tábora polokrevných přicházejí noví hrdinové Jason, Piper a Leo. Ale než se stačí pořádně rozkoukat, čeká je nebezpečná výprava, vedená záhadným proroctvím. A podaří se při tom všem vypátrat i Percyho Jacksona, ztraceného hrdinu?

Není tak zlé probudit se v autobuse cestou na školní exkurzi mezi svou dívkou a nejlepším kamarádem. Pořádný malér ale je, když spolužáky nepoznáváš, nevíš ani, kdo jsi sám, a netušíš, jak ses tam vůbec ocitl! A to všechno je jenom začátek, protože na výletě v Grand Canyonu se začnou dít vážně strašlivé věci…

Poznejte tajemství starověkého Egypta!

Již příští týden se mohou všichni příznivci dobrodružného čtení od Ricka Riordana těšit na zbrusu nový svět a hrdiny. Tentokrát půjde o tajemství rodiny Kaneových, které bylo až příliš dlouho skryté. Sourozencům Carteru Kaneovi a jeho sestře Sadie se již brzy převrátí život naruby.

Rudá pyramida je první z celkem tří dílů nové série Ricka Riordana. Tentokrát se autor nechal inspirovat světem a historií starověkého Egypta s jeho tajemstvími, mocnými bohy a nebezpečnou magií.

Stejně jako ostatní Riordanovy knihy se také první díl Kroniky Cartera Kanea umístil v zahraničí na předních příčkách žebříčků ‒ New York Times bestseller, USA Today bestseller, Wall Street Journal bestseller, Indiebound bestseller, UK bestseller. Do konce roku 2011 se V USA prodalo na 2 milióny výtisků.

Kronika Cartera Kanea – Rudá pyramida

Myslíte si, že je nějaký med nechodit do školy, věčně létat po celém světě, vozit s sebou jenom to, co se vejde do jednoho kufříku, a nemít žádný pořádný domov? Tak to budete koukat!

Už šest let cestuje Carter Kane z místa na místo se svým otcem, věhlasným egyptologem. Pořádně nezná ani vlastní sestru Sadie, která žije s prarodiči v Londýně. Děti se smějí setkat jen dvakrát do roka a tentokrát pro ně otec ještě ke všemu vymyslí nudnou prohlídku Britského muzea. Jenže pozor ‒ egyptští bohové se probouzejí! Začíná nejděsivější Štědrý večer, jaký kdy Carter a Sadie zažili…

Od toho dne se život čtrnáctiletého Cartera a dvanáctileté Sadie obrátí naruby. Sourozenci Kaneovi zjistí děsivou pravdu o své rodině a poznají tajemné egyptské bohy mnohem líp než z otcových výkladů a exponátů v muzeích.

Objevte zblízka starověký Egypt s jeho magií, dobrem i zlem a připojte se k dobrodružné výpravě sourozenců Kaneových v první knize nové trilogie Ricka Riordana!

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *