20.02.2019 | Svátek má Oldřich | Zítra Lenka

Seznam knih

V dobrém i ve zlém

Seznam knih | čtenářský deník – autoři, knihy, literární díla, …

20.05.2013 Publikoval(a)  
Kategorie Jota

v dobrem i ve zlemLove Story

Jak jsem se smířila s manželstvím !
Pokračování světového bestseleru Jíst, meditovat a milovat — mimořádná oslava lásky ve všech jejích podobách, včetně složitostí a problémů, které opravdová láska v opravdovém světě přináší.

Na konci autobiografie Jíst, meditovat a milovat  se Elizabeth Gilbertová nečekaně zamiluje do Felipa, australského světoběžníka původem z Brazílie, který už léta žije v Indonésii. Po romantických cestách po světě se dvojice rozhodne usadit v USA. Elizabeth i Felipe mají za sebou velmi komplikované rozvody a doposud se vyrovnávají s krachem předchozím vztahů. Proto není divu, že i když se velmi milují a odpřísáhli si, že si budou věrní a zůstanou spolu nejlépe až do smrti, zároveň si i slíbili, že se nikdy, opravdu nikdy nestanou manželi.
Jenomže osud s nimi má jiné plány. Felipe je nečekaně ze Spojených států vyhoštěn a společná budoucnost partnerů je v ohrožení. Dvojici zbývají jen dvě možnosti: Buď se stanou manželi a Felipe dostane zelenou kartu, nebo si o společném životě v USA nechají jen zdát.
Takže Elizabeth a Felipe jsou paradoxně v podstatě ke sňatku odsouzeni.
Elizabeth se ale rozhodne, že ten rok, než imigrační úřady jejich případ vyřeší, prožije na cestách a pokusí se dobrat podstaty a smyslu manželství. Pustí se do bádání o historii manželství, partnerského souladu, zamilovanosti, věrnosti, rodinných i společenských tradic, rozvodových rizik i partnerské odpovědnosti. Cestuje a dělá rozhovory se ženami ve všech koutech světa, od členek vlastní rodiny až po ženy ze starodávného kmene Hmong kdesi v zapadlém koutě Vietnamu…
Kniha je neodolatelným romantickým příběhem i moudrou četbou pro všechny — a je úplně jedno, jste-li svobodní, rozvedení, manželství jako instituci odmítáte, nebo se naopak v dohledné době pod čepec/do chomoutu chystáte…

V Nakladatelství JOTA vychází i další autorčiny knihy Poslední americký muž a Drsní chlapi

Elizabeth Gilbertová  se stala světovou bestselerovou autorkou díky svým memoárům JÍST, MEDITOVAT, MILOVAT.  Kniha si našla přes 7 milionů čtenářů a vyšla ve čtyřiceti jazycích. Stejnojmenný film od společnosti Paramount v hlavní roli s Julií Robertsovou a Javierem Bardenem vstoupil do kin v srpnu loňského roku.

Autorka byla v tomto roce zařazena časopisem Time Magazine na seznam 100 nejvlivnějších lidí na světě.

Titul byl doposud prodán do 27 zemí a okamžitě se ocitl na žebříčku nejprodávanějších knih.
Elizabeth Gilbertová na téma jak si udržet kreativitu http://www.ted.com/talks/elizabeth_gilbert_on_genius.html (v AJ).

Knihu můžete koupit zde: http://www.jota.cz/opravdove-pribehy/v-dobrem-i-ve-zlem/

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *