21.08.2018 | Svátek má Johana | Zítra Bohuslav

Seznam knih

Veverky z Central Parku bývají v pondělí smutné

Seznam knih | čtenářský deník – autoři, knihy, literární díla, …

24.07.2013 Publikoval(a)  
Kategorie Jota

veverky z central parkuVolné pokračování Žlutých očí krokodýlů a Pomalého valčíku želviček je konečně tady!

Poslední díl mimořádně úspěšné trilogie od nejlepší francouzské autorky roku 2007.

V posledním dílu rozsáhlé trilogie populární francouzské autorky (podle deníku Le Figaro z února 2013 je na třetím místě v prodeji knih ve Francii) se znovu setkáváme se známými postavami, jejichž osudy jsme sledovali na stránkách obou předchozích dílů. S hlavní hrdinkou Joséphine a jejími dvěma dcerami Hortense a Zoé, matkou Henriettou, nejlepší přítelkyní Shirley, ale i s ostatními románovými postavami, které jsou s rodinou Cortèsových nějak spjaty. Dočkáme se rozuzlení podivuhodných zápletek, do nichž je zavedla rozhodnutí v různých – a někdy dost překvapivých – životních situacích, a nakonec se dozvíme i to, nač jsme byli zvědaví od chvíle, kdy jsme si poprvé přečetli titul této knihy: Proč vlastně bývají ty veverky v New Yorku v pondělí smutné.
A nakonec ještě zpráva pro ty, kteří si tři generace ženských hrdinek z knih Katherine Pancolové oblíbili: Režisérka Cécile Telermanová začala ve Francii natáčet film Žluté oči krokodýlů, s Julie Dépardieuovou (Joséphine) a Emmannuelle Béartovou (Iris) v hlavních rolích.

Románová trilogie zaznamenala ve Francii obrovský úspěch, prvního dílu Žluté oči krokodýlů se prodalo přes milion kusů, roku 2006 získal Prix de Maison de la Presse a v roce 2008 byl 6. nejlépe prodávanou knihou.
Celá trilogie dosud vyšla ve více než 20 jazycích.
První díl této trilogie zařadila iLiteratura.cz mezi Nejlepší knihy roku 2011.

Katherine Pancolová (* 1954) se narodila v Maroku. Když jí bylo pět let, rodina se přestěhovala do Francie. Po studiích moderní literatury působila krátce jako profesorka francouzštiny a latiny, brzy se ale začala věnovat novinařině. Pracovala v redakcích časopisů Paris Match a Cosmopolitan, známé jsou její rozhovory s představiteli politického a kulturního života (R. Reagan, J. Chirac, J. Hallyday), zároveň se začala věnovat i vlastní literární práci. Je autorkou čtrnácti románů, z nichž největšího úspěchu dosáhla volná trilogie Žluté oči krokodýlů (2006; česky Nakladatelství JOTA, 2011), Pomalý valčík želviček (2008; česky Nakladatelství JOTA, 2012) a Veverky z Central Parku bývají v pondělí smutné (2010; česky Nakladatelství JOTA, 2013). První díl se dostal na dlouhou dobu na nejvyšší příčky bestselerů, prodalo se ho přes 1 000 000 výtisků, získal ocenění Maison de la Presse 2006 a následujícího roku byla Pancolová vyhlášena nejlepší spisovatelkou roku. iLiteratura.cz knihu zařadila mezi Nejlepší knihy roku 2011. Autorčiny romány byly přeloženy do dvaceti pěti jazyků a dosud se jich prodalo napříč kontinenty přes 3 000 000 výtisků. Katherine Pancolová žije ve Francii, je rozvedená a má dvě děti.

Koupit zde: http://www.jota.cz/beletrie/veverky-z-central-parku-byvaji-v-pondeli-smutne/

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *